دوربین دید در شب

دوربین دید در شب قابلیت تشخیص اشیاء و ضبط تصاویر در شب و در تاریکی را دارد. IR به معنی طیف مادون قرمز است و دوربین IR LED دوربین مداربسته ای است که از طریق های ال ای دی های مادون قرمز قابلیت ضبط تصاویر را دارد.

هردو دوربین های آنالوگ (AHD) و دوربین هایIP میتوانند مجهز به ال ای دی دید در شب باشند.در حقیقت این ویژگی را نمیتوان در دوربین های مداربسته نادیده گرفت.  

امواج مادون قرمز با چشم قابل دیدن نیستند اما سنسورهای تصویر در دوربین مداربسته میتوانند آنها را تشخیص دهند.نور توسط خود دوربین ایجاد میشود و برای روشن شدن محیط کافی است اما توسط انسان قابل روئیت نخواهد بود.دوربین های دید  در شب با استفاده از نورهای نامرئی محیط را روشن میکنند و امکان مشاهده و تشخیص اشیا فراهم میشود.

قیمت دوربین دید درشب با توجه به تکنولوژی به کارگرفته شده در آن با قیمت دوربین مداربسته در انواع دیگر آن متفاوت است.

برد دوربین های دید در شب چقدر است ؟

برد دوربین دید در شب به معنی بیشترین عمق دیدی است که دوربین در تاریکی میتواند داشته باشد.به طور کلی برد تصویر در این نوع دوربین به دو مسئله بستگی دارد.

1 - میزان قدرت LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین

قدرت LED را تعداد و نوع آن مشخص میکند. LED های دوربین مداربسته تشابه زیادی به LED های معمولی دارند و مشابه آنها عمل میکنند. البته نور مادون قرمز برد کمتری نسبت به نور مرئی دارد و طیف وسیعی از نورهای آن از پنجره های ضخیم عبور نمیکنند.در صورت وجود شیشه در مسیر نور دوربین ، نور منعکس میشود.

2 - میزان حساسیت چیپ تصویر دوربین مداربسته به امواج مادون قرمز

حساسیت چیپ تصویر به نور مرئی و نامرئی متفاوت است.به این دلیل ممکن است یک چیپ حساسیت خوبی به نور مرئی داشته باشد اما به نور نامرئی و امواج مادون قرمز حساسیت نشان ندهد.

معایب دوربین  دید در شب (IR LED)

نکته مورد توجه دیگر این است که امکان شناسایی رنگ برای حسگر دوربین های مادون قرمز وجود ندارد و تصاویر ضبط شده با نور این چراغ ها به صورت سیاه و سفید دیده میشوند.

برد تصاویر در دوربین دید در شب نسب به نور مرئی پایین است .برد دوربین در شب بیش از 60 متر نیست واین نکته به نور محل مورد نظر نیز بستگی دارد.

البته با توجه به اهمیت تشخیص و ضبط تصاویر در شب ، داشتن یک دوربین با قابلیت دید در شب ضروری به نظر میرسد.بهتر است در زمان خرید و نصب نظرکارشناس فنی را در مورد محل نصب دوربین جویا شوید.

 

 

خواندن 571 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.