عوامل موثردر تعیین قیمت دوربین های مداربسته

از مهمترین معیار های مورد توجه در زمان خرید هر محصولی در ابتدا قیمت آن است.قمیت محصولات و سیستم های امنیتی به عوامل مختلفی بستگی دارند .

قطعات بکارگرفته شده ، فناوری و قابلیت ها محصول ودیگر عوامل فنی میتوانند تعیین کننده قیمت در بازار باشند.

اما نکته مورد توجه این است که قیمت دوربین مورد نظرما واقعی است یا خیر؟

خصوصیات بدیهی ومعمول دوربین ها به راحتی کیفیت آنها را مشخص میکنند.اما برای تشخیص خصوصیت فنی دوربین باید شناخت کافی در مورد دوربین مورد نظر را داشت .

شرکت های تولید کننده و برند ها

مهمترین عامل در تعیین قیمت دوربین های مداربسته شرکت سازنده یا برند تولید کننده آن است.تولیدکنندگان دوربین های مداربسته فاکتورهای مهمی از جمله کاربرد دوربین ها را در نظر میگیرند. بیشتر تولیدکنندگان تلاش دارند تا  محصولات پروژه محور به بازار عرضه کنند . به این مفهوم که دوربین باید یک ویژگی خاص داشته باشد و بتواند یک کاربرد ویژه را ارائه دهد.

قطعات به کاررفته شده در ساخت دوربین از جمله PCB ، جنس لنز ، جنس کابل ، جنس کیس ،  Ircut و...  بر طول عمر دوربین تاثیرگذارند و توجه به کیفیت آنها از ملزومات مورد توجه در زمان خرید دوربین مداربسته است.به این شکل نقش برند را در زمان خرید نمیتوان نادیده گرفت.

لنز دوربین مداربسته

عامل موثر دیگر در قیمت دوربین های مداربسته نوع لنز آنها می باشد.معمولا لنز فیکس قیمت ارزان تری نسبت به لنزهای وریفوکال و موتور دار قابل کنترل دارند.

سلوشن یا نوع تصویر خروجی

دوربین های مداربسته یا تحت شبکه هستند یا آنالوگ .دوربین های تحت شبکه IP معمولا قیمت بالاتری نسبت به انواع دوربین های آنالوگ دارند.در زمان خرید باید به کابل خروجی دوربین های مداربسته دقت کرد.کابل  تصویر دوربین آنالوگ از نوع  کواکسیال است و جهت اتصال به دوربین و دستگاه  DVR از کانکتور BNC بهره می برد .

کیفیت تصاویر ضبط شده

مورد قابل توجه دیگر درباره دوربین های مداربسته کیفیت و رزولوشن تصاویرضبط شده می باشد.تصویر باید P  720 رزولوشن داشته باشد.اگر میخواهید تصاویر ضبط شده توسط دوربین واضح باشد و قابلیت زوم کردن داشته باشد به میزان رزولوشن آن اهمیت دهید.

کیفیت تصاویر ضبط شده و در اصطلاح فریم ریت تصاویر میتواند به شدت در قیمت دوربین تاثیرگذار باشد.

جنس بدنه دوربین مداربسته

بدنه دوربین مداربسته عامل مهمی درتعیین قیمت آن است.بدنه دوربین میتواند فلزی یا پلاستیکی باشد.جنس بدنه به محل مورد نظربرای نصب آن بستگی دارد .بدنه دوربین از آن در برابر حرارت،وزش باد ،ضربه و رطوبت محافظت میکند.

بدنه برخی دوربین ها دارای پایه نگهدارنده هستند که قیمت شان نسبت به انواع دیگر بالاتر است.

دوربین فضای باز و فضای بسته

درزمان خرید دوربین باید به محل نصب دوربین و فضای مورد نظربرای نصب آن دقت داشت.دوربین برای فضای باز و خارجی باید مقاومت بیشتری نسبت به دوربین های داخلی داشته باشد.

دید درشب دوربین مداربسته

درصورتیکه امکان کنترل محیط و ضبط تصاویر درشب برای شما اهمیت دارد میتوانید از دوربین های دیددرشب استفاده کنید.این دوربین ها امکان ضبط تصاویر با استفاده از قابلیت مادون قرمز را دارند.

گارانتی و ضمانت کالا

نکته مهم و اساسی دیگر در زمان خرید محصولات الکترونیکی داشتن ضمانت تعمیر و تعویض محصول است.داشتن کارت گارانتی از جمله ملزوماتی است نباید نادیده گرفته شود.

 

خواندن 487 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.