برد تصاویر در دوربین مداربسته

برد در دوربین های مدار بسته ی بی سیم به معنی بهترین فاصله برای دریافت و ارسال تصاویر است.محدوده ی برد تصاویر در دونوع IP و آنالوگ دوربین های مداربسته متفاوت است.

در دوربین های مداربسته بی سیم آنالوگ و دوربین های AHD کیفیت تصاویر بالاست.در حقیقت کیفیت تصویر و برد بالای این نوع دوربین ها از خصوصیات ویژه آنها است.

در دوربین های بی سیم آنالوگ انتقال تصاویر با استفاده از فرکانس و امواج رادیویی صورت میگیرد.برد تصاویر حدود 90 متر است که در صورت وجود موانعی چون دیوار کاهش می یابد.

برد بالای دوربین مداربسته ، کیفیت تصویر را تضمین میکند و برای دریافت تصاویر با وضوح بالاتر لازم است دوربینی با قیمت و کیفیت بالاتری خریداری کنید.

اهمیت برد تصاویر در دوربین مداربسته

اصلی ترین علت نصب دوربین های مداربسته زیرنظرداشتن فعالیت افراد و ورود و خروج آنهاست.این کار حتی از طریق یک دوربین مداربسته AHD با کیفیت متوسط هم امکان پذیر است.دوربین های آنالوگ فعالیت افراد را تا فاصله 10 متری به وضوح نشان میدهند.

انتقال تصاویر در دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ با استفاده از فرکانس و امواج رادیویی صورت میگیرد.برد دوربین های بی سیم 90 متر است .تنها در صورت وجود موانعی مانند دیوار محدوده ی برد دوربین کمتر میشود.

پهنای باند این نوع دوربین در سه فرکانس 900 مگا هرتز، 2.4 گیگاهرتز و 5.8 گیگاهرتز موجود است .درحال حاضر اکثر دوربین های بی سیم با فرکانس 2.4 گیگا هرتز عمل می کنند.

در دوربین مدار بسته ی بی سیم IPتصاویر و ویدئوها از طریق بسته های دیجیتالی رمز گذاری میشوند و به وسیله اینترنت قابل انتقال هستند.محدوده ی برد تصاویر در دوربین های IP حدود 137 متر است و امکان ارسال تصاویربا کیفیت بالا را فراهم میکنند.

استفاده همزمان از تعداد زیادی دوربین تحت شبکه یا IP باعث ایجاد اختلال در پهنای باند و افت کیفیت تصاویر دریافتی میشود.برای رفع این مشکل میتوان از چند شبکه اینترنتی بی سیم استفاده کرد .

ارتقای برد تصویر در دوربین مداربسته چگونه است؟

نور و شرایط مناسب برای یک دوربین ۴۰۰TVL با لنز ۳٫۶میلیمتر برد تصاویر حدود 3 متر است .و یک دوربین ۷۰۰TVL ، حدود 4 متر برد دارد.

واضح است که هرچه رزولوشن تصویردر دوربین مداربسته بالاتر باشد ، تصویر بهتری ارائه خواهد داد.این مسئله متعاقبا قیمت دوربین مداربسته را بالاتر میبرد.

برای بالابردن رزولوشن و برد تصویر اولین راهکار استفاده از فاصله کانونی بالاتر است.به طور مثال استفاده از لنز 6 میلیمتری زاویه دید تصویر را افزایش میدهد اما زاویه دید دوربین کاهش میابد.در این حالت برد دوربین افزایش یافته اما زاویه ی دید دوربین کم میشود.

راه حل دیگر تهیه یک دوربین با برد بالاتر است.برای داشتن تصویری با کیفیت بهتر شما به تهیه ی یک دوربین که کیفیت را تا 5 مگاپیکسل افزایش دهد نیاز دارید .اما این باعث کاهش زاویه ی دید شما خواهد شد. علاوه بر موراد ذکرشده ، نور مناسب در محیط بر کیفیت تصاویر تاثیر میگذارد.

خواندن 507 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.