بدنه دوربین مداربسته

بدنه دوربین مداربسته وظیفه محافظت از دوربین را به عهده دارد .بسته به محل نصب دوربین جنس بدنه متفاوت خواهد بود.به طور قطع دوربین های فضای باز باید بدنه مقاوم تری نسبت به دوربین های فضای بسته داشته باشند تا در گرد و غبار و شرایط متنوع هوایی آسیب نبینند.

جنس بدنه دوربین های مداربسته در دونوع پلاستیکی و فلزی ساخته میشود.معمولا دوربین های مداربسته دام و باکس و دوربین های مینیاتوری بدنه پلاستیکی دارند .دوربین های مناسب فضای باز مانند اسپید دام و بولت را با بدنه فلزی می سازند تا مقاوم تر باشند.

هزینه ساخت بدنه پلاستیکی کمتر است و معمولا بی رنگ هستند.گاهی به جای پلاستیک ممکن است از شیشه برای ساخت بدنه استفاده شود اما  بدنه شیشه ای مقاوم و محکم نیست. خرید دوربین با بدنه شیشه ای توصیه نمیشود.

استفاده از فلز برای ساخت بدنه دوربین های مداربسته رایج تر است چون مقاومت بالایی دارند.رنگ بدنه فلزی معمولا الکترواستاتیک کوره ای است.در غیراین صورت رنگ بدنه از بین میرود و پوسته پوسته میگردد.قیمت دوربین مداربسته در هرنوع ار انواع بدنه به کارگرفته شده متفاوت است.

 استاندارهای ساخت بدنه دوربین مداربسته

استاندارد های متفاوتی برای ارزیابی جنس بدنه دوربین مورد استفاده قرار میگیرند. از مهمترین آنها استاندارد IP و IK هستند.

استاندارد  IP :این استاندارد تعیین کننده میزان مقاومت دوربین دربرابر گرد وغبار و آب است.این استاندارد محاسبات خاص خود را دارد و با دوعدد سنجیده میشود.

استاندارد  IK: این استاندارد میزان مقاومت بدنه در برابر ضربات احتمالی را نشان میدهد.محاسبه این مقدار هم مانند استاندارد IP با فرمول خاصی انجام میگیرد.

 

کیس یا بدنه دوربین در قیمت آن نقش تعیین کننده دارد . بدنه مقاوم هزینه  ساخت بیشتری را به خود اختصاص میدهد.به ویژه در دوربین های مورد استفاده برای فضای خارجی جنس بدنه حائز اهمیت است و در طول عمر دوربین موثر می باشد.بدنه دوربین را میتوان اصلی ترین بخش یک دوربین مداربسته دانست.

خواندن 620 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.