ضبط کننده دوربین مداربسته و نکات و مشخصه های برجسته آن

یکی از مهمترین قسمت ها و وسایل هر دوربین مداربسته ای، دستگاه ضبط کننده یا DVR دوربین مداربسته است. در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل در مورد معرفی این دستگاه و ویژگی های مهم آن مطالبی را بازگو کنیم.

دستگاه ضبط کننده یا DVR (Digital Video Recorder) وظیفه مهم و خطیر ذخیره و نگهداری تمامی تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته را برعهده دارد. در واقع این دستگاه به عنوان رکوردر برای دوربین های مداربسته آنالوگ محسوب میشود.

به عبارتی میتوان گفت که این دستگاه عهده دار نقش سرور اصلی سیستم های مداربسته است.نقش و اهمیت این دستگاه به قدری بالاست که در صورت نبود آن امکان ضبط، پخش و انتقال تصاویر دوربین مداربسته وجود نخواهد داشت.

 

نکات اساسی در خصوص ضبط کننده دوربین مداربسته (DVR)

انواع مختلفی از ضبط کننده های دوربین های مداربسته وجود دارد که با توجه به کیفیت ضبط تصاویر، تعداد کانال های آنها و نیاز و سلیقه کاربران با یکدیگر متفاوت میباشند.

نکاتی وجود دارد که به هنگام خرید دستگاه ضبط دوربین مداربسته باید در نظر گفت. یکی از این نکات کیفیت ضبط و تعداد فریم های دستگاه است. هرچه این موارد بالاتر باشد، به مراتب قیمت دستگاه بالاتر میرود.

توجه به هاردها و حافظه های پشتیبانی دستگاه ضبط کننده از دیگر المان هایی است که باید هنگام خرید به آن دقت شود. به همین دلیل اگر نیاز به ضبط مدت زمان زیادی دارید باید دستگاهی را خریداری کنید که تعداد و ظرفیت هارد دیسک بیشتری را پشتیبانی کند.

 

ویژگی های دستگاه های ضبط کننده دوربین مداربسته

  • ضبط کردن تصاویر دوربین مداربسته از جمله مهمترین وظایف دستگاه های DVR میباشند که میتوان توسط هارد دیسک تصاویر را ضبط و دوباره آنها را بازبینی کرد.
  • امکان مشاهده تصاویر به صورت یکپارچه
  • تنظیمات و ضبط تصاویر که به کاربر امکان دستیابی به امکاناتی مانند تنظیم نور، رنگ، نوع و زمان بندی ضبط به طور دلخواه و... را میدهد.
  • بهره مندی از اتصال به شبکه و انتقال تصاویر که تنها با وصل کردن دستگاه به کامپیوتر میتوان از طریق اینترنت تصاویر را دریافت کرد.
  • کنترل کردن دوربین های گردان که میتوان حالت های زوم را با آن کنترل نمود.
خواندن 411 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

دژپا تولید کننده دوربین مداربستهآدرس ما

تهران، خیابان جمهوری، پاساژ علاءالدین 2، طبقه 5، واحد514

 

شماره تماس: 

          021-66767701
          66767702
          66767703
          66767704

 

لیست قیمت محصولات دژپا