ضبط کننده دوربین مداربسته و نکات و مشخصه های برجسته آن

در این بخش برآنیم تا با ضبط کننده دوربین مداربسته بیش از پیش آشنا گردیم. دستگاه DVR که به اختصار برگرفته از عبارت ( Digital Video Recorder ) می باشد؛

به واقع وظیفه ذخیره و نگهداری تمامی تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته را بر عهده دارد. این دستگاه به منزله رکوردر برای دوربین های مداربسته آنالوگ به حساب می آید که به عبارتی می توان گفت

نقش سرور اصلی سیستم های مداربسته را بر عهده دارد و با وجود این دستگاه ارزشمند است که می توان به ضبط، پخش و انتقال تصاویر دوربین مداربسته پرداخت.

ذکر نکات اساسی در خصوص ضبط کننده دوربین مداربسته

در خصوص ضبط کننده دوربین مداربسته می بایست در نظر گرفت که این نوع از دستگاه ها با توجه به کیفیت ضبط تصاویر و نیز تعداد کانال ها متفاوت می باشند و بر حسب نیاز و سلیقه کاربران متغیر می باشند.

بنابراین به هنگام خرید دستگاه ضبط کننده دوربین مداربسته می بایست به کیفیت ضبط و تعداد فریم های دستگاه توجه کرد چرا که هر چه این موارد بالاتر باشد،

به مراتب قیمت آن دستگاه نیز بالاتر می رود و در عین حال می توان از مزایا و کیفیت بالای آن بیشترین بهره وری را داشت. پیش از خرید دستگاه ضبط کننده دوربین مداربسته می بایست به تعداد هاردهای قابل پشتیبانی دستگاه مربوطه نیز توجه کرد.

بنابراین اگر نیاز به ضبط مدت زمان زیادی داریم، می بایست دستگاهی را مورد خریداری قرار داد که تعداد و ظرفیت هارد دیسک بیشتری را پشتیبانی کند.

برخی از ویژگی های دستگاه های ضبط کننده دوربین مداربسته

در زیر به برخی از ویژگی ها و توانایی های این نوع از دستگاه ها پرداخته می شود:

  • ضبط کردن تصاویر دوربین مداربسته از جمله مهمترین وظایف دستگاه های DVR می باشند که می توان توسط هارد دیسک تصاویر را ضبط و مجددا آن ها را بازبینی نمود.
  • امکان مشاهده تصاویر به صورت یکپارچه
  • تنظیمات تصاویر و ضبط که به کاربر امکاناتی از جمله تنظیم نور و رنگ، نوع و زمان بندی ضبط به طور دلخواه و... را می بخشد.
  • بهره مندی از اتصال به شبکه و انتقال تصاویر که تنها با وصل کردن دستگاه به کامپیوتر می توان از طریق اینترنت تصاویر را دریافت نمود.
  • کنترل کردن دوربین های گردان که می توان حالت های زوم را با آن کنترل کرد و...

 

 

خواندن 72 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.