کاربرد دوربین های مداربسته

کاربرد دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته یک سیستم تلویزیونی است .اما برخلاف تلویزیون سیگنال ها به صورت عمومی توزیع نمیشوند و تنها توسط یک دستگاه دریافت میگردند.دستگاه ضبط تصاویر امکان روئت و ضبط تصاویر را فراهم میسازد. زیرا هدف از دوربین مداربسته مراقبت یا زیرنظرداشتن یک محل و به طور کلی هدف امنیتی و نظارت است.

دوربین مداربسته به محل قرار گیری و مشاهده ورودی ها برروی مانیتور وابسته است.دوربین ها با استفاده از کابل مداربسته اطلاعات یا ویدئو ها را به گیرنده میفرستند و این شیوه طراحی نشان دهنده این است که دسترسی به محتوا محرمانه می باشد.

سیستم های قدیمی تر ، دوربین های مداربسته کوچک با تصاویرسفید و سیاه و با وضوح کم بودند.دوربین های امروزی میتوانند رنگ و وضوح بیشتری از تصویر ارائه کنند.رزولوشن تصاویر در این دوربین ها بالاست  . قابلیت زوم در تصویر وجود دارد و میتوان از روی  تصاویر چیزی یا کسی را شناسایی کرد.

دوربین به ناظراجازه میدهد تا با افرادی که در محدوده دوربین هستند صحبت کند.

هدف از نصب دوربین مداربسته متفاوت است :

  • حفظ امنیت محیط مورد نظر و امنیت تاسیسات و محل مورد نظر
  • مشاهده رفتار زندانیان در زندان یا بیماران خطرناک در مراکز درمانی
  • نظارت و کنترل ترافیک و تخلفات رانندگی
  • محیط ها و مکانهایی که احتمال خطردرآنها وجود دارد مانند محیط صنعتی سمی
  • نظارت بر محوطه ساختمانهای در حال ساخت و حفظ امنیت آنها
  • بدست آوردن اطلاعات یا سابقه دیداری از فعالیت های در حال انجام در بانک و فرودگاهها و ...

 

علاوه براین دوربین های مداربسته در تمامی موارد از جمله کنترل ترافیک و کنترل گیشه های بلیط فروشی به حفظ امنیت و کاهش جرم و جنایت کمک میکند.این مسئله امنیت و اجرای قانون را میسر میسازد و نگرانی مردم از حریم خصوصی را در بسیاری از نقاط جهان کاهش داده است.به ویژه در کشور انگلیس و سایر نقاط اروپا تبدیل به وسیله معمول حفظ امنیت برای پلیس شده است.

خواندن 312 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.