قابلیت UTC در دوربین های مداربسته

قابلیت UTC یک راه ارتباطی با دوربین مداربسته از طریق کابل کواکسیال می باشد که تنظیم و ارتباط با منوهای دوربین را از راه دور فراهم میکند.امروزه استفاده و نصب سیستم های امنیتی و نظارتی همچون دوربین های مداربسته بسیار فراگیرشده است. معمولا دوربین ها در ارتفاع روی دیوار یا روی سقف نصب میشوند تا از دسترس سارقین و خرابکاران دورباشند.تکنولوژی UTC امکان تعمیر و تنظیم دوربین را از راه دور فراهم میکند و برای انواع دوربین مداربسته آنالوگ و آنالوگ HD قابل استفاده است.

UTC همچنین این امکان را فراهم میکند که به منوی OSD دوربین دسترسی داشته باشید و به راحتی از راه دور آنرا تنظیم کنید.به این ترتیب نیازی به تغییر مداراصلی دوربین و سیگنالهای کنترلی آن نمی باشد.

 منوی OSD امکانات سخت افزاری نصب شده روی دوربین مداربسته است که به وسیله آن میتوان برخی تنظیمات تصویر را انجام داد.مانند خاموش و روشن کردن WDR & DWDR،تغییر تنظیمات DNR و BLC و تغیر میزان نور و شدت رنگ و کنتراست تصاویر ارسالی دوربین مداربسته و ...

راه اندازی و استفاده از UTC در دوربین مداربسته

استفاده از قابلیت UTC در سیستم های نظارتی آنالوگ قابل نصب و اجرا است. UTC توسط یک کابل هم محور به دستگاه متصل میشود و با باتری کار میکند.برای استفاده از آن ابتدا باتری درون محفظه قرار میگیرد و سپس از یک طرف سیم به دستگاه ضبط تصاویر و از طرف دیگر به مانیتور متصل میشود . پس از اتصال کابل میتوان دوربین را روشن نمود و تنظیمات را انجام داد .در صورت بروز مشکل با خاموش و روشن کردن دوربین ، مشکل رفع میشود.

کنترلر با فشار دادن دکمه Enter روشن میشود و آماده تنظیم میگردد.با نگه داشتن کلید Mode میتوان منوی تنظیمات را فعال کرد .منوی تنظیمات چندفلش به سمت بالا ، پایین ، چپ و راست دارد که تنظیم تصویر را ممکن میسازد.دکمه بالا و پایین برای تبدیل حالت دوربین از حالت آنالوگ به AHD به کارمیرود.با فشاردادن دکمه OK حالت موردنظر ثبت میشود.

این قابلیت تنها برای دوربین های انالوگ و AHD قابل استفاده است . در سیستم مداربسته IP تنظیمات از طریق کنترل پنل و با امکانات دیگری انجام میشود. درزمان خرید سیستم نظارتی آنالوگ حتما از وجود منوی OSD مطمئن شوید.

 

خواندن 432 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.