کاربرد ویدیو بالن

تجهیزات ویدئو بالن در دوربین مدار بسته کاربرد های خاص خود را دارند که مهم ترین آنها تقویت سیگنال می باشد. اما نکته بسیار مهم در مورد این تجهیزات این است که کاربرد آنها منوط به شرایط خاص می باشد و نیاز به استفاده آنها در همه پروژه ها دیده نمی شود.

در ابتدای این مقاله کمی در مورد نوع ارسال و دریافت سیگنال در دوربین مداربسته بحث می کنیم و سپس در مورد نحوه کارکرد ویدئو بالن بحث خواهیم کرد. در انتها به بررسی کاربرد های کلیدی ویدئو بالن در پروژه های دوربین مدار بسته خواهیم پرداخت.

یک دوربین مدار بسته اطلاعات مربوط به تصاویر دریافتی را بصورت پالس های سیگنال و بصورت نا متقارن به دستگاه رکوردر یا همان DVR ارسال می کند. دلیل نا متقارن بودن این امواج نیز تغییرات لحظه ای در تصویر دوربین مدار بسته می باشد.

در کابل کواکسیال دو رشته وجود دارد که یکی مغزی و دیگری شیلد دارد. سیگنال های تصویر توسط این دو رشته انتقال پیدا می کنند که شیلد در کابل کواکسیال قطب منفی یا زمین می باشد.

با توجه به نامتقارن بودن سیگنال ارسالی توسط دوربین مدار بسته در کابل کواکسیال، بین این دو رشته سیم هیچ گونه تشابه سیگنال ارسالی وجود ندارد. حال یک ویدئو بالن، سیگنال بین دو رشته از کابل را بصورت تقارن دار (متقارن) در می آورد.

ر اینجا یک سوال پیش می آید و آن هم این است که با توجه به تغییر در نوع سیگنال دوربین مدار بسته آیا دستگاه رکوردر می تواند سیگنال متقارن را دریافت کند؟

خیر بدلیل تغییر در نوع سیگنال دستگاه رکوردر نیز تصاویر نا مفهومی نشان می دهد و برای همین امر باید یک ویدئو بالن دیگر در سمت دستگاه DVR استفاده گردد.

در حقیقت ویدئو بالن ها بصورت جفتی تعبیه شده اند و در سمت دوم آنها سیگنال تصویر مجدد بصورت نامتقان در می آید. ویدئو بالن ها در انواع اکتیو و پسیو در دسترس هستند که نوع اکتیو دارای جریان برق ورودی میباشد و علاوه بر متقارن کردن سیگنال، آن را تقویت نیز می کنند. بالن های پسیو ارزان قیمت هستند و همچنین نیاز به تغذیه جداگانه ندارند. اما نوع اکتیو آنها گرانتر هستند و نیاز به تغذیه جداگانه دارند. یکی از کاربرد های مهم بالن ها در ارسال سیگنال تا فواصل دورتر می باشد. به طوری که در یک دوربین مدار بسته آنالوگ بطور معمول و بسته به نوع کابل مورد استفاده سیگنال تصویر بین 300 الی 500 متر توانایی عبور دارد و البته در این متراژ ها نیز سیگنال شما افت خواهد داشت. اما توسط یک بالن اکتیو می توانید تا 3000 فوت یا 914 متر سیگنال تصویر را انتقال دهید.

نکته مهم در استفاده از بالن ها این است که بهتر است کابل قرار گرفته در مسیر شما، کابل های زوجی با کیفیت نظیر کابل شبکه CAT6 باشد. در این صورت می توانید با توجه به کیفیت بالای آلیاژ بکار رفته در کابل شبکه سیگنال بهتری را ارسال و دریافت کنید.

اعداد و ارقام درج شده روی بالن در خصوص متراژ های ارسالی نیز منوط به استفاده از کابل cat6 می باشد.

موارد استفاده از ویدئو بالن ها:

1-تقویت سیگنال و ارسال سیگنال در متراژ های بالاتر

2-کاهش شدید نویز روی سیگنال مخصوصا در محیط های مستعد نویز

خواندن 479 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

دژپا تولید کننده دوربین مداربستهآدرس ما

تهران، خیابان جمهوری، پاساژ علاءالدین 2، طبقه 5، واحد514

 

شماره تماس: 

          021-66767701
          66767702
          66767703
          66767704

 

لیست قیمت محصولات دژپا