کابل کواکسیال دوربین مدار بسته

برای خرید کابل کواکسیال دوربین مدار بسته AHD در یک پروژه ممکن است از چند نوع کابل استفاده نماییم .
بعنوان مثال برای بعضی از دوربین های مدار بسته از کابل RG59 ، کواکسیل های فویل دار و یا دبل شیلد و برای تعدادی دیگر از RG6 و در نهایت برای دورترین مسیر ها از کابل RG11 استفاده نماییم .
برای مثال ممکن است در یک فروشگاه کوچک که ۴ یا ۸ دوربین مدار بسته بکار رفته است، کابل آر جی ۵۹ را پیشنهاد دهیم . علت این است که فاصله بین هر دوربین تا DVR حداکثر به ۵۰ متر نمیرسد . از طرفی فاصله کابل های تصویر با برق حدود ۲۰ سانتیمتر است .

بنابر این نویزی روی سیم ها و تصاویر نداریم و سعی میکنیم از کابلی استفاده کنیم که مناسب ترین قیمت را داشته باشد و بی جهت کابل گران قیمت و یا ضخیم استفاده نکنیم .ممکن است برای یک ساختمان ۴ طبقه حدود ۱۶ دوربین مدار بسته بخواهیم نصب نماییم .
در این پروژه باید کابل های بین طبقات را از اتاق آسانسور عبور دهیم و کابل های تصویر از کنار برق سه فاز آسانسور با فاصله کمی عبور خواهد کرد . در این پروزه باید از کابل های دبل شیلد استفاده کنیم تا برق آسانسور نویز روی سیستم نداشته باشد .کابل دبل شیلد اگر استاندارد و با کیفیت باشد

تا ۵۰۰ متر را بدون افت کیفیت پشتیبانی میکند .در پروژه های صنعتی و محیط هایی که کابل ها از مسیر های طولانی و پر خطر عبور میکند ، کابل های RG11 و RG6 دارای فویل و شیلد دوبل بیشتر استفاده می شوند .
استاندارد و با کیفیت بودن کابل ها بسیار مهم است .قبل از خرید کابل روکش حدود ۱۰ سانتیمتر آنرا برش بزنید و تعداد رشته های شیلد آنرا بشمارید و با کابل های دیگر مقایسه نمایید .سپس ضخامت مغزی و جنس آنرا با کابل های دیگر بسنجید .

کابل هایی که تمام مس است به مراتب بهتر از کابل هایی است که فقط روکش رشته ها از مس است .برای آزمایش این مساله سطح شیلد یا مغز سیم را با تیغ کاتر خراش دهید و از رنگ آن متوجه خواهید شد که تا مغز سیم از مس است یا خیر .اتصالات BNCپس از اینکه داکت کشی و لوله گذاری را انجام دادیم

و همچنین کابل ها را متناسب با مسافت ، شرایط جوی و محیطی انتخاب کردیم و کابل کشی اجرا شد ، نوبت به نصب اتصالات است . کار اتصالات BNC ، مرتبط ساختن کابل های کواکسیل به دوربین ها و دی وی آر DVR و ارتباط کابل های شبکه Cat6 بهدوربین های دیجیتال IP Camera و ذخیره ساز تصویر ان وی آر NVR است .
هر BNC یا جک RG45 قیمت ناچیزی در برابر کابل مصرفی و دوربین مدار بسته دارد ، اما بی کیفیت بودن آن میتواند سبب قطع و وصل شدن تصویر شود و مشکلاتی را مانند نویز ، سیاه و سفید شدن تصویر و قطعی کامل تصویر Video Lost ، ایجاد پرش یا خط های افقی و عمودی شود .
بنا براین توصیه میکنیم همیشه از بهترین اتصالات در پروژه ها استفاده نمایبد.سعی نمایید از بی ان سی های سوزنی و یا لحیمی و فنری استفاده نکنید . بهترین نوع بی ان سی ؛BNC وی کپ است .این نوع از BNCبا ابزار مخصوص به کابل متصل می شود و اگر به هر نحوی بخواهید کابل را کوتاه کنید 

میتوانید اتصال را باز کنید و مجدد استفاده نمایید.این عمل تا ۸۰ بار قابل انجام است .سیستم دوربین مدار بسته را به نحوی طراحی نمایید که از سه راهی BNC و هر گونه رابط BNC به حداقل ممکن استفاده نمایید .
بسیاری از این سه راهی ها و مبدل ها از کیفیت پایینی برخوردارند و پس از مدتی در محیط های صنعتی و یا مرطوب ، دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند و باعث نویز و مشکلات مشابه می شوند

خواندن 475 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.